Kostka brukowa granitowa jako idealny budulec na ścieżki i podjazdy

Kostka brukowa granitowa jako idealny budulec na ścieżki i podjazdy

Kostka brukowa jako idealny materiał na podjazdy i chodniki

Dobra aranżacja miejskich terenów zielonych to nie lada wyzwanie. Przestrzeń publiczna musi być zagospodarowana w jak najlepszy sposób, musi być funkcjonalna i piękna dla oka wszystkich mieszkańców. Nie jest to łatwe, z racji różnych wizji piękna. Miejscy architekci przestrzeni miejskiej stawiają więc raczej na funkcjonalność miejskich parków. Władze samorządów lokalnych muszą również troszczyć się o finanse, nie mogą wydać zbyt dużo pieniędzy na parki. W miastach są przecież o wiele ważniejsze inwestycje. Wniosek z tego jest jeden. Miejski park musi odznaczać się bardzo dużą funkcjonalnością za stosunkowo niewielkie pieniądze. Przy jego tworzeniu warto użyć elementów trwałych, łatwych w utrzymaniu i stosunkowo niedrogich. W takim wypadku wspaniałym rozwiązaniem są granitowe – kamienne materiały. Wspaniale sprawdzają się jako ścieżki oraz krawężniki. Można tworzyć z nich kolorowe mozaiki jak i całe układy architektoniczne. Kamień nie oprze się próbie czasu, nie pęka od mrozu oraz daje się dobrze czyścić. Oferujemy państwu szeroki asortyment kostki brukowej granitowej z transportem na terenie Szczecina i okolic.

 

plac z kostki

2 komentarze do wpisu „Kostka brukowa granitowa jako idealny budulec na ścieżki i podjazdy

  1. Z kostką granitową jest podobnie jak z węglem. Znaczną część ceny zakupu stanowi koszt transportu. Im dalej od kamieniołomów – tj. Strzegomia tym cena wyższa. W kamieniołomie cena kostki brukowej wynosi (stan na początek roku 2019) 210 zł / tonę, gdzie w Świnoujściu to już prawie 500-600 zł za tonę.

  2. Dzień dobry, wokół domu wykonano u mnie opaskę z kostki brukowej. Większość ogrodu za domem stanowi trawnik z nowym systemem nawadniania w formie tryskaczy. W miejscu gdzie znajdują się rozdzielacze do systemu nawadniania mam wymurowaną studzienkę bez dna na pompę. Studzienka została wymurowana z pozostałości kostki granitowej ze wspomnianej opaski. Studzienka ma wymiary ok. 400 mm x 400mm kwadratową pokrywę i docelowo znajdzie się w niej mocna pompa do wody ok. 1450 Watt mocna pompa do wody ok. 1450 Watt MH1300. Pytanie czy warunki panujące w studzience nie zaszkodzą pompie w dłuższym okresie użytkowania?

Dodaj komentarz